KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 13005022

nr 1300 5022

Hilding Nyman

(1870-1937), Sverige

Tusch, Monogramsignerad, Motivet. 20x20 ca

Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.

Utrop:

300 kr

Såld:

250 kr

måndag 13 januari 2020
kl 20:51:28

Hilding Nyman

Läs mer om Hilding Nyman